Park Sanatoria Edel v sobotu 8. 6. 2019 přivítal 95 závodníků všech věkových kategorií na Májovém běhu a Zlatohorské výzvě, sportovní akci pořádané Spolkem aktivních Zlatohoráků. Původní květnový termín byl z důvodu počasí zrušen a ukázalo se, že náhradní termín v červnu přilákal méně závodníků než v minulých letech, jelikož se kryl s dalšími akcemi v okolí. Všichni, kteří se přihlásili, podali skvělé výkony a výborné časy zaběhli také účastníci Zlatohorské výzvy - běh na vrchol sjezdovky a zpět. Děkujeme všem závodníkům za účast, Sanatoriu Edel za spolupráci a těšíme se na další setkání s vámi. Spolek aktivních Zlatohoráků.

 

Z důvodu nepříznivé předpovědi počasí na sobotu 4.5.2019 jsme nuceni ODLOŽIT Májový běh 2019 na pozdější termín. Budeme rádi pokud si sportovní odpoledne a pohodu v prostředí parku Edel všichni užijeme za slunečného a teplejšího počasí.Termín akce potvrdíme co nevidět. Děkujeme za sdílení. SAZ

I v květnu sportujeme. Sobota 4.5. 2019  - Májový běh a Zlatohorská výzva. Opět park Sanatoria Edel

Aktualitky na Facebookové skupině - Spolek aktivních Zlatohoráků. 
https://www.facebook.com/groups/298665100310149/

Děkujeme všem účastníkům 4. Jarního pětiboje. Bylo to super! Přidáváme výsledky a fotogalerii 

Výsledky zde.  Fotogalerie zde

 

 

Vážení rodiče,

rádi bychom společně s vámi a vašimi dětmi přivítali jaro sportem.  

Abychom podpořili zájem dětí o sport, připravili jsme - 4. jarní pětiboj. Soutěžit se bude v těchto disciplínách: skok do dálky, běh 50m, běh 300m, hod míčkem/granátem a střelba ze vzduchovky. Výherci získají medaile, ale i další, nejen sladké odměny.  Věříme, že svým dětem akci nejen povolíte, ale že je i na místě povzbudíte.

Těšíme se na vás v sobotu 6. 4. 2019 od 13:00 hod. a doufáme, že u podobné sportovní akce ne naposledy. 

Online přihláškou nám  velmi pomůžete s přípravou. Samozřejmě je možno se přihlásit přímo na místě v den akce.

Online přihláška zde

 

 

 

 

 

rádi bychom společně s vámi a vašimi dětmi přivítali jaro sportem.  
Abychom podpořili zájem dětí o sport, připravili jsme - 4. jarní pětiboj. Soutěžit se bude v těchto disciplínách: skok do dálky, běh 50m, běh 300m, hod míčkem/granátem a střelba ze vzduchovky. Výherci získají medaile, ale i další, nejen sladké odměny.  Věříme, že svým dětem akci nejen povolíte, ale že je i na místě povzbudíte.
Těšíme se na vás v sobotu 6. 4. 2019 od 13:00 hod. a doufáme, že u podobné sportovní akce ne naposledy. 
Elektronickou přihláškou nám  velmi pomůžete s přípravou. Samozřejmě je možno se přihlásit přímo na místě v den akce.

  

5. Spolkový ples

Pátý ročník „Spolkového plesu“ se uskuteční 26. ledna 2019 od 19:00h v prostorách krásného sálu Sanatoria Edel.

Když jsme s našim plesem začínali, měli jsme problém naplnit sál, který má max. kapacitu 184 míst. 2015 – 93 účastníků, 2016 – 110, tudíž jsme byli rádi, že nám vstupné, sponzorské příspěvky a dotace pokryly naše náklady a nebyli jsme ve ztrátě.  

V roce 2017 došlo k pozitivní změně, náš ples se stal oblíbeným a nám zůstalo jen pár vstupenek, což nás moc těšilo. V roce 2018 byl zájem o vstupenky tak velký, že většina stálých návštěvníků plesu volala již před vyvěšením plakátů a ples byl beznadějně vyprodán…

Stejná situace nastala i s plesem 2019…. Přednost při koupi vstupenek dostali členové spolku, naši podporovatelé, sponzoři a dobrovolníci. Ti si zakoupili 84 vstupenek. Do tzv. volného prodeje se dostalo 100 vstupenek, ale ty ani nepokryly zájem těch, co již od září volali a chtěli si je „zamluvit“.  Takže opět vyprodáno. To nás může těšit, ale zároveň nás mrzí, že se na všechny nedostalo a jsou zklamáni. Bohužel sál zvětšit nemůžeme… a jak to vyřešit „spravedlivě“ taky nevíme. Možná by pomohlo, kdyby bylo plesů ve Zlatých Horách více a další spolky se rozhodly pro tento typ aktivity.

Výtěžek z plesu 2019 bude věnován neziskové organizaci " DĚTI DĚTEM", který momentálně pomáhá Verunce ze Zlatých Hor. 

Všem děkujeme za dosavadní přízeň a těšíme se na shledání na našich pravidelných akcích.

Přejeme krásný rok 2019, hodně zdraví a osobních i pracovních úspěchů!

Šárka Tomaštíková, Spolek aktivních Zlatohoráků

 

Naše akce

2. Spolkový ples - 2016

23.01.2016 14:00
Rádi bychom poděkovali Vám všem, kteří jste přišli na II. Spolkový ples 2016 . Doufáme, že jste se v krásném prostředí Sanatoria Edel ve Zlatých Hor ách příjemně pobavili a věříme, že se spolu potkáme i na dalších akcích Spolku aktivních Zlatohoráků v roce 2016. Všem, kteří se na...

Dýňová slavnost 2015

14.10.2015 11:24
Podzimní dýňová slavnost 2015 Ani chladná říjnová sobota letos neodradila stovky návštěvníků od rozhodnutí navštívit „Podzimní dýňovou slavnost“, kterou již podruhé pořádal Spolek aktivních Zlatohoráků   v úzké spolupráci se Základní školou Zlaté Hory. Odměnou pro všechny pořadatele pak byla...

Gulášfest 2015

29.06.2015 21:32
Po loňském úspěšném průběhu, jsme se i v letošním roce rozhodli uspořádat akci našeho spolku, GulášFest 2015 - souboj jednotlivců i týmů ve vaření libovolného guláše. Opět jsme oslovili Zlatohorské spolky,  kamarády, širokou veřejnost, prostě koho šlo a přihlásilo se 11 týmů, které se...
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Ve Zlatých Horách jsme uklízeli v lokalitě Zlaté jezero a Údolí ztracených štol. Očekávali jsme větší počet účastníků, ale i v počtu 20+5 dětí a dva psi jsme naplnili 20 pytlů odpadu a po těžbě dřeva jsme vyčistili náhon, který slouží nejen turistům a návštěvníkům, ale i spoustě obyvatelům našeho města. Na závěr jsme si společně užili opékání špekáčků. Krásné, slunečné počasí nám zajistilo povedené sobotní dopoledne. Příště nebudeme se Spolkem aktivních Zlatohoráků určitě chybět.

FOTOGALERIE ZDE

 

text

Spolek aktivních Zlatohoráků vstupuje do 5 roku činnosti

04.04.2018 15:46
Spolek aktivních Zlatohoráků vstupuje do 5 roku činnosti V únoru 2018 zahajujeme již pátý rok existence našeho spolku. Akce pro Zlatohorskou veřejnost  si našly své pravidelné místo v...

Na akci "Nejlepší sportovec města Zlatých Hor 2017" byl náš Spolek aktivních Zlatohoráků oceněn za Májový běh v kategorii - Sportovní akce roku 2017. Děkujeme.

Foto ples 2018.

Děkujeme všem za účast, snad jste si to užili aspoň tak, jako my.

FOTOGALERIE ZDE


A je to tady. Dost bylo chilli :-) . Tentokráte doprovodná soutěž Gulášfestu 2017. PÁRKOŽROUT 2017. Soutěž v pojídání párků na čas. Přihlas se a stanov nový Zlatohorský rekord.
Online přihláška pro všechny frajery a frajerky :  PŘIHLÁŠKA ONLINE
 

 

Sníh a mráz je snad definitivně pryč. Takže v sobotu 6.5. se na všechny těšíme v parku Sanatoria Edel ve Zlatých Horách. Pořádáme již 3. MÁJOVÝ BĚH. Pohodové trasy pro všechny věkové kategorie od 150 po 650 metrů již všichni znáte. Poprvé bude v rámci Májového běhu nachystán pro ty nejvíce zdatné výběh na vrchol sjezdovky a zpět k Edelu.

SAZcup 2017 pokračuje v pátek 24.2.2017 dalším kolem. Tentokrát se utkají týmy kluků a holek ze 3. tříd. Počet přihlášených ještě není znám, ale sportovců je v obou třetích třídách opravdu hodně. Tak to bude zcela určitě opět fajn turnaj.

Školní kolo - 4. třídy

Fotogalerie 

Krátké video

 

4.A Mimoni Kristýna Strouhalová Andrea Lukášová Bea Závěšická
4.A FC Arsenal Martin Říha Marek Hudáček Jakub Křupala
4.A Býci z venkova Antonín Vesecký Adam Bernreiter Jakub Harazín
4.B FC Baník Ostrava Honza Dohnal Sebastián Sábo Daniel Lanc
4.B Fiflenky Monika Kubová Dana Hanulíková Darina Šilcová
4 B. Zlaté Hory 5 Štěpán Dubec Viktor Valík Jan Sýkora

 

Vánoční setkávání - pondělí

1 | 2 | 3 | 4 >>
Vítáme Vás na stránkách Spolku aktivních Zlatohoráků, který se bude snažit, aby se u nás ve Zlatých Horách stále něco dělo.
Náš spolek oficiálně vznikl 11. 3. 2014  zápisem do spolkového rejstříku, vedeném u Krajského soudu v Ostravě.
U vzniku stála parta přátel, která se již v minulosti postarala o pár kulturních a sportovních akcí pro veřejnost a padl nápad založit spolek a mít možnost provozovat tyto aktivity „oficiálně“,  s větší možnou podporou formou dotací, grantů, sponzoringu apod. 
Rozhodli jsme se přispět k tomu, aby Zlaté Hory byly místem, kde se stále něco děje a pokusíme se zavést i nové tradice. Chtěli bychom, kromě zábavy vyvíjet i jiné aktivity prospěšné městu a jeho obyvatelům.
 
Účelem spolku je:
 • vytvoření prostoru a umožnění vzájemných setkávání obohacujících a rozvíjejících jak děti, tak i jejich dospělý doprovod,
 • posilování hodnot rodiny a mezigeneračních vztahů,
 • realizace volnočasových aktivit dětí a mládeže,
 • pořádání sportovních akcí za účasti veřejnosti, organizace soutěží a turnajů,
 • pořádání kulturních akcí, obnova a udržování lidových tradic,
 • zapojení veřejnosti do aktivní spolupráce s místní samosprávou, diskuzní fóra, pohloubení zájmu o dění ve městě,
 • spolupráce se státními i nestátními organizacemi,
 • hledání finančních zdrojů a získávání finančních prostředků na práci spolku,
 • spolupráce s místní správou v ochraně přírody a životního prostředí ve městě,
 • rozvoj sociální inteligence, tolerance a pozitivních mezilidských vztahů.
 • mimoškolní výchova, pořádání kurzů a školení apod.

Proběhlo: