Gulášfest 2015

29.06.2015 21:32

Po loňském úspěšném průběhu, jsme se i v letošním roce rozhodli uspořádat akci našeho spolku, GulášFest 2015 - souboj jednotlivců i týmů ve vaření libovolného guláše. Opět jsme oslovili Zlatohorské spolky,  kamarády, širokou veřejnost, prostě koho šlo a přihlásilo se 11 týmů, které se rozhodly zasoutěžit si a ukázat, jak jim jde vaření před obecenstvem. Když jsme postupně sledovali předpověď počasí, hodně jsme váhali, zda akci vůbec uskutečnit, protože to vypadalo na vytrvalý déšť a teploty spíše podzimní, než letní. Akce se konala 20. 6. 2015, takže vlastně bylo ještě jaro…

Nakonec jsme se rozhodli jít do toho a podpořili nás i přihlášení soutěžící, kteří v sobotu dorazili téměř v plném počtu, jen jeden tým z Vrbna pod Pradědem to vzdal, takže nakonec soutěžilo 10 týmů, pod těmito vylosovanými startovními čísly, které byly až do vyhlášení výsledků tajné:

 1.  Rebelky (Zlaté Hory)
 2.  Invalidi (Zlaté Hory)
 3. Maďaři (Maďarsko)
 4.  Pejsek a kočička (Mikulovice)
 5. Pavelčáci (Zlaté Hory, Brno)
 6. Malbo Team (Zlaté Hory)
 7. Alien Team (Zlaté Hory)
 8. Rybáři (Zlaté Hory)
 9. Banditos (Zlaté Hory)
 10. El Paso (Zlaté Hory, Ostrava)

V sobotu dopoledne členové spolku nachystali „závodiště“ a sraz soutěžních týmů byl plánován  na 12:00 hod., aby všichni měli dostatek času na uvaření skutečně kvalitního guláše. Mezitím přicházeli diváci, kteří si mohli dát k obědu spolkový guláš, buď hovězí nebo vepřový a další bohaté občerstvení, vč. výborných domácích koláčů a řezů z kuchyně paní Kaňákové.   

Do laické poroty se mohl přihlásit jakýkoliv návštěvník, který byl ochoten zaplatit 50 Kč, za které obdržel kartu porotce, placku na klopu, plastové misky, lžičku a tím se stal nedílnou součástí koštu 10 vzorků guláše, ke kterému se podával výborný domácí chléb, který nám upekla paní Karin Husvéthová.

Dovařeno bylo kolem 17:00 hod. a pak vypuklo velké hodnocení, jak laickou, tak odbornou porotou, která byla složena z našich významných sponzorů a podporovatelů: Ing. Petr Vidur - Zepra mining s.r.o., Čestmír Petroš - Halen s.r.o., Klement Auxt – Cross Market, s.r.o., MUDr. Antonín Kořenek, Ph.D. - Rehgyn s.r.o., Mgr. František Vrána - ředitel ZŠ, Peter Ščipák - ředitel ZUŠ.

A jak to celé dopadlo ? Všichni se dobře pobavili a najedli i přes nepříznivé počasí, které nám párkrát za den opláchlo soutěžící i diváky. Jen večer na taneční zábavě pod širým nebem vydrželi jen ti nejotrlejší, tudíž kapela Proton z Vrbna hrála už jen pro hrstku otužilců.

 

Konečné výsledky:

 

Hodnocení 53 členné laické poroty                        Hodnocení odborné poroty

 1. Banditos                                                                            1. Rebelky

 2. Alien Team                                                                         2. - 3. Rybáři a Banditos

 3. Maďaři

 


Děkujeme všem, kteří přišli soutěžit, hodnotit i akci divácky podpořit.

Děkujeme všem sponzorům, za jejich trvalou podporu.

Městu Zlaté Hory děkujeme za výpůjčku areálu kluziště a technickou podporu a tentokrát i bezproblémový přívod el. energie…

Členům spolku děkujeme za ochotu věnovat svůj volný čas a všem, kteří nás podporují velkou účastí na akcích, které jsme doposud uspořádali, bez Vás by to opravdu nešlo.

 

Akci podpořili: Cross Market s.r.o. – Klement Auxt, Bufet Lukas – Lukáš Iliadis, Halen s.r.o. – Čestmír Petroš, Služby města Zlatých Hor, a.s., Stavby Morava s.r.o.- Tomáš Eškulič, Svozil Adam.   

 

Zdeněk Matoušek fotogalerie    +  video 1   + video 2

Petr Mikel  fotogalerie1 + fotogalerie2

Jiří Tománek fotogalerie