II. Jarní pětiboj

03.04.2016 17:41

V sobotu 2. dubna 2016 zorganizoval Spolek aktivních Zlatohoráků již II. ročník sportovního zápolení dětí a mládeže. JARNÍMU PĚTIBOJI i letos počasí úžasně přálo, přestože noc před závodem byla pěkně mrazivá.

V pěti disciplínách si své síly změřilo 90 závodníků, což je více než loni. V příjemné a slunečné atmosféře se sportovci s odhodláním pustili do běhů na 50 a 150 m, skákali do dálky, házeli granátem a samozřejmě nechyběla ani tolik atraktivní střelba ze vzduchovky. Na své si přišli úplně všichni sportovci - kromě sportování si každý mohl vybrat tradiční placku, drobné sladkosti, pexeso, ke svačince bylo čerstvé ovoce a čaj nám připravily paní kuchařky ze základní školy.  
Díky našemu propracovanému systému bodování jsou výsledky velmi objektivní a v několika případech o místu „na bedně“ rozhodovaly pouhopouhé setiny bodu. Výsledky vyhlášeny, zdravé ceny rozdány, fotografie pořízeny, stanoviště uklizena. Zbývá vyhodnotit úspěšnost akce, vychytat případné drobnosti a zase o něco vylepšit další - již III. ročník JARNÍHO PĚTIBOJE 2017…
Děkujeme všem organizátorům za hladký průběh akce, dětem za sportovní nadšení a chuť udělat něco pro své zdraví i zábavu, fanouškům za hecování závodníků  a sponzorům za přízeň a podporu našich aktivit.
 
 
A na závěr ve zkratce pár čísel…
…90 účastníků v pěti kategoriích…
…12 super závodníků z mateřských školek, z toho 2 čtyřletí odvážní …
…velmi vyrovnaný počet sportujících děvčat (44) a kluků (46) …
…nejvyšší počet dosažených bodů - 420 (kategorie děvčata 2009-2008, Lucinka Klímová, toho času „z Edelu “)… 
…nejsmolnější „bramborová medaile“ - kategorie děvčata 2005-2004, na 3. místo chybělo pouhých 0,36 bodu…
…nejaktivnější sportovci - holky a kluci ročníků 2007 a 2006, celkem 33 závodníků…
 
Za všechny aktivní Zlatohoráky D. Strečková