Májový běh 2015

29.06.2015 21:29
Spolek aktivních Zlatohoráků a Sanatorium Edel Zlaté Hory uspořádaly 8. 5. 2015  již 2. ročník Májového běhu. Trasy v krásném prostředí parku sanatoria byly připraveny pro všechny věkové  kategorie. Běhu se  zúčastnilo 193 závodníků, 103 jich bylo ze Zlatých Hor, 90 ze vzdálenějších míst ČR (např. ze Zlína, Břeclavi, Prahy, Ostravy, Brna, Lednice …) Závodníci byli rozděleni do 17 kategorií dle věku a pohlaví a absolvovali tratě v délkách  90 m, 270 m a 570 m. Nejmenší děti do 4 let mohly běžet společně se svými rodiči. Největší zastoupení dle očekávání měly kategorie mladších dětí. Nejmladší 9měsíční účastnice absolvovala trasu v kočárku a nejstaršímu běžci bylo 55 let. Některé věkové kategorie měly tak malé zastoupení, že vítězství bylo téměř jisté… Dívky 15-17 let by se měly zamyslet, jelikož tato kategorie nebyla zastoupena jedinou závodnicí….
 
Celkem bylo vydáno 44 medailí, diplomů, ovocných a věcných cen pro všechny umístěné na prvních třech místech v každé kategorii. Každý účastník obdržel památeční placku, stravenku na čaj a špekáček. Účast byla o něco vyšší než v loňském roce, což nás velmi těší a dodává chuť do pořádání dalších akcí pro veřejnost. Odměnou všem účastníkům závodu i fandícím divákům byl určitě nejen dobrý pocit ze sportu a případného vítězství, ale i krásné počasí bez deště, které umocnilo celou atmosféru. Po ukončení Májového běhu a vyhlášení výsledků byl připraven oheň, na kterém se společně opékaly špekáčky a v „zahradní restauraci“ sanatoria se všichni mohli bohatě občerstvit dle svých představ.  
 
Akci podpořili: Sanatorium Edel, Město Zlaté Hory, Velobel s.r.o. Zlaté Hory, RehGyn s.r.o. Zlaté Hory, Ing. Zdeňka Bartkowiaková - účetní poradenství, Zemní práce René Horák, Drogérie Teta Terezie Kmínková, Halen  - výroba mincí Zlaté Hory, Sport Ivan Zlaté Hory.    
 
Děkujeme za účast
 

 
fotogalerie Petr Mikel

fotogalerie Zdenek Matoušek