Májový běh 2017

08.05.2017 21:17
Již počtvrté se sešli běžci z různých koutů České republiky na tradičním Májovém běhu, který v sobotu 6. května 2017 ve Zlatých Horách, v areálu sanatoria Edel, pořádal Spolek aktivních Zlatohoráků. Ani ranní mlhy a obloha plná mraků nás od příprav neodradily, což ve výsledku jistě ocenilo všech 157 nadšených sportovců. Odpolední sluníčko nám vylepšilo náladu a závod proběhl zcela bez komplikací. Úvodní registraci jsme zvládli s přehledem,
závodníci si již zvykli, že frontu si vystát musí… Čas potřebný pro zpracování výsledků si pak malí i velcí mohli zkrátit opékáním špekáčků, občerstvením či využitím bohatého zázemí areálu parku u Edelu. 
Kromě zavedených kategorií - od rodičů s dětmi či s kočárky po skupiny neomezené věkem, jsme si pro závodníky připravili novinku, a to kategorii „ZLATOHORSKÁ VÝZVA“. Startovní čas 0:00:00 patřil nejzdatnějším běžcům, kteří společně stoupali na vrchol zlatohorské lanovky, a každý dle své kondice klesal dolů k cíli. Historicky první výzvy se chopily čtyři ženy a na jejich cestě k horní stanici lanovky je „doprovodilo“ devět mužů, což považujeme za slibný začátek nově vznikající tradice. Počet kategorií se nám tak zvyšuje na úctyhodných dvacet! 
Podobně dlouho jako samotné závodění pak tedy trvá i vyhlašování výsledků. Předávání krásných cen (sportovní batohy, ovoce dle výběru, multifunkční čelenky, doplňky na kola, malinko sladkostí apod.) je vždy doplněno chvilkou pro fotoreportéry. Svou chvilku slávy si tak každý může užít dosytosti… A ti, co na „bednu“ nedosáhli? Přijdou za rok jistě zase – nevzdají to a zkusí to znovu, a to je na tom nejlepší. Tak zase za rok na 5. ročníku Májového běhu!
Výsledkové tabulky jsou ke zhlédnutí na webu www.aktivnizlatohoraci.cz. 
 
Výsledky zde : goo.gl/dxupMW
Fotogalerie - Zdeněk Matoušek zde   goo.gl/EU3GRx
Fotogalerie II - zde : https://goo.gl/Fgzuqa