Májový běh 2018

06.05.2018 13:08

Již popáté se sešli běžci z různých koutů České republiky na tradičním Májovém běhu, který v sobotu 5. května 2018 ve Zlatých Horách, v areálu sanatoria Edel, pořádal Spolek aktivních Zlatohoráků. Krásné počasí vytvořilo ideální podmínky 141 nadšeným sportovcům, kteří byli rozděleni do 18 kategorií. Samostatnou kategorií byla již druhým rokem Zlatohorská výzva, ve které museli běžci co nejdříve vyběhnout z parku sanatoria na vrchol zlatohorské lanovky a zpět. V ní si dokázal vylepšit svůj rekordní loňský čas o 40 sekund plzeňský Jan Baránek na 18 minut 15 sekund. Ovšem tento čas mu stačil pouze na druhé místo, jelikož zlatohorský borec Radek Chlopčík, z týmu Gold Run Zlaté Hory stanovil nový rekord zlatohorské výzvy časem 18 : 01!

V ostatních kategoriích bylo oceněno krásnými cenami 60 běžců, nejlepším časem se prezentoval Jakub Hastík, který zaostal za traťovým rekordem o 3 sekundy. Ten vytvořil v roce 2016 časem 1 : 15 Patrik Kmínek ml.

Děkujeme všem zúčastněným, sponzorům, Adamu Svozilovi ze sanatoria Edel a na viděnou na naší další akci, kterou bude červnový Gulášfest.

Fotogalerie zde

Výsledky zde