Podzimní dýňové slavnosti 2016

23.10.2016 11:42

 Když si něco opravdu hodně přejete, jste na půl cesty k tomu, aby se vám to vyplnilo. I my, členové Spolku aktivních Zlatohoráků, jsme před letošním 3. ročníkem Podzimních dýňových slavností jedno přání měli, a to příjemné počasí, ve kterém bychom si oblíbenou akci společně s návštěvníky v pohodě užili. A přáli jsme si to asi opravdu hodně, protože po deštivém a chladném říjnovém období se v sobotu 15. října přece jen vyčasilo. Dopolední vítr si trochu pohrával s nejrůznějšími postavičkami a výtvory z dýní, ale odpoledne se vydařilo již zcela - vítr ustal a dokonce nás zahřálo i tolik očekávané sluníčko. Jsme rádi, že i ve zcela nepodzimním počasí jste se dali do vytváření stále nápaditějších, veselejších a vynalézavějších výtvorů, ať už z dýní nebo z přírodních materiálů. Dobře, že jste to nevzdali a potěšili tak oči návštěvníků nejen ze Zlatých Hor, ale i z dalekého okolí. No a my jsme zase na oplátku potěšili vaše chuťové pohárky – ke smlsnutí byla opět spousta dobrot z dýní a jiných podzimních surovin, které připravily členky a příznivkyně našeho spolku a členky Klubu žen Zlaté Hory. Na své si přišly i děti, které se mohly vydovádět na pěti sportovních stanovištích a své šikovné ruce mohly využít v kreativním koutku.

I letos jsme měli možnost hodnotit výrobky ve třech kategoriích. Výrobky z přírodnin nosily děti přímo do školy a zde také proběhlo školní hlasování, kterého se zúčastnilo na 90% žáků školy.  Výsledky jsou následující - a bylo to pěkně napínavé – o vítězi rozhodl jeden jediný hlas…

Výrobky z přírodnin

1. místo – Damián Bayer (56 hlasů), 2. místo – Dominik Barčák (55 hlasů), 3. místo – Anežka Stachová (25 hlasů)

Vše ostatní jste měli v rukou vy, návštěvníci slavností. Mezi výrobky školních kolektivů jsme letos rádi přivítali také „ježka“ z MŠ Beruška u kurtů a „krocana“ z MŠ Beruška u mostu – počet zúčastněných kolektivů se tak vyšplhal na devět…

Dýně školních kolektivů

1. místo – 4. B (70 hlasů), 2. místo – MŠ Beruška u mostu (54 hlasů), 3. místo – 1. třída (44 hlasů).

Tradičně nejtěžší bylo rozhodování v kategorii jednotlivců – do proluky na náměstí jste vy, kreativní nadšenci, přinesli celkem 45 nápaditých výrobků z dýní.

Dýně jednotlivců

1. místo – Damián Hastík (32 hlasů), 2. místo – Vanesa Sotiropulosová (21 hlasů), 3. místo – Rosťa Kamler (19 hlasů).

 

Společné tvoření dětí a rodičů nebo dětí a jejich třídních učitelek je obdivuhodné – rok od roku jsou výrobky nápaditější i vtipnější. I proto se členové spolku poprvé rozhodli udělit „cenu spolku“ pro jednotlivce i kolektiv. Cenu po náročném rozhodování v kategorii jednotlivců získal „slon“ Agátky Švajdové, ve školních kolektivech jsme ocenili věnec z dýní, který vyrobili žáci 5. A.

Krásné ceny a diplomy jsou rozdány, pamětní listy pro každého tvůrčího nadšence také. Tak za rok na viděnou – nevíme, kde berete inspiraci při tvoření, ale už teď se těšíme, čím nás na 4. ročníku Podzimních dýňových slavností zase překvapíte!

 

Do soutěžní přehlídky podzimních výtvorů se zapojili:
 

DÝNĚ – JEDNOTLIVCI

M. Jeřábek, A. Švajdová, P. Cikuras, E. a A. Cikurasovi, T. Hlaváčková, L. Duong Ha, R. Kamler, E. Gotthardová, M. Charvát, A. Trličíková, J. a A. Gazdovi, M. Bémová, A. Tazbírková, M. Ďurica, E. Ďuricová, A. Ďuricová, A. Tilios, S. Bota, P. Stambolidis, B. Máčalová, M. Kašperáková, S. Vlk, J. Vlk, Š. Grohol, D. Hastík, V. Sotiropulosová, A. Kvapilová, T. Kvapilová, J. Horáková, J. Mecko, K. Kostelňáková, K. Strouhalová, N. Bastlová, T. a V. Bátkovi, M. Murko, D. Čech, F. Pišl, J. Grimová, M. a Z. Hefkovy, S. Rubyová, S. Zapletalová, P. Hryszko, M. Přibyla, K. Světláková, A. Iliadis.
 

DÝNĚ – KOLEKTIVY

MŠ Beruška u kurtů, MŠ Beruška u mostu, 1. třída, 2. třída, 3. A, 4. A, 4. B, 5. A, 7. třída.
 

VÝROBKY Z PŘÍRODNIN

D. Barčák, A. Kvapilová, M. Jeřábek, D. Hastík, V. Zourek, D. Bayer, S. Rubyová, T. Šišková, A. Tazbírková, A. Stachová, B. Neubauer, K. Kostelňáková, K. Světláková, A. Černatovičová, M. Černatovič, T. Harazínová.


 

Soutěže pro děti a výtvarnou dílničku připravily učitelky ZŠ: A. Setínková, P. Vodáková, J. Lexová, J. Mauričová, H. Gabriš – Syptáková, S. Tománková, E. Vávrová, D. Strečková.

Za krásnou výzdobu děkujeme MŠ Beruška u mostu a MŠ Beruška u kurtů s druhákům ze ZŠ Zlaté Hory.

Dýňové pochoutky napekly a navařily: Hana Kaňáková, Sylva Tománková, Bára Tománková, Denisa Jeřábková a Klub žen Zlaté Hory.

Fotokoutek  - Sysi Tománková a Mája Tomaštíková.

Za Spolek aktivních Zlatohoráků akci připravili :  Daniela Strečková, Karel Bula, Nikolas Niku, Jiří Tománek, Šárka Tomaštíková, Jan Hannig, Ludvík Husvéth, Sylvie Sopčáková, Jiří Máčal, Jan Jeřábek, Otto Weiss, Hana Kaňáková, Yvetta Peterková, foto: Zdeněk Matoušek.

 

Za technickou podporu děkujeme Městu Zlaté Hory a Léčebně Edel.

Za finanční podporu děkujeme Městu Zlaté Hory, Olomouckému kraji, firmám Velobel s.r.o..Zlaté Hory, Zepra mining s.r.o. Zlaté Hory a Halen s.r.o. Zlaté Hory.   

 

Fotogalerie č.1    Fotogalerie č.2  Fotogalerie č.3