Předvánoční setkávání u vánočního stromu

06.01.2015 09:45
Předvánoční setkávání u vánočního stromu
 
 
V předvánočním čase jsme se pokusili vytvořit novou tradici, setkávání u vánočního stromu, které se konalo v týdnu před již oblíbenou akcí - Vánočním jarmarkem. 
Jsme moc rádi, že jste se, ať již při cestě z práce, procházce s vnoučaty či pejskem, zastavili, pohovořili se sousedy a kamarády, které přes rok třeba ani nepotkáte.
V pondělí jste mohli ochutnat grog a domácí sladkosti od Klubu žen Zlaté Hory, v úterý na Vás čekalo OSRPŠ - sdružení rodičů místní školy, které připravilo výtečný svařák, punč a krásnou vánoční dílničku, kde si mohly děti vyrobit netradiční vánoční ozdoby. 
Na středu jsme se všichni moc těšili a Vy určitě také, protože Vás přišlo opravdu hodně. Zapojili jsme se do čtvrtého ročníku celostátní akce “Česko zpívá koledy”, kterou pořádá regionální Deník. Rozzářenou prolukou na náměstí se nesly koledy Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce valaši a další přídavky. S rozezpíváním nám pomohl folklorní soubor Rochus pod vedením pí Kalendové a děti ze 3.A. Všem moc děkujeme, bez Vás by to nešlo ! Občerstvení tentokrát zajistil náš spolek, pochutnali jste si na svařáčku a punči, který byl připraven i v dětské verzi. Nechyběl ani domácí štrúdl. 
A kdo nepřišel ve čtvrtek, udělal velkou chybu. Čtvrťáci z místní základní školy nás všechny dostali svým krásným pásmem vánočních písniček, říkanek a zvyků. Nechyběla výborná Půžova Zlatohorská medovina.  
Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří jste si udělali čas, připravili jste předvánoční setkávání, všem, kteří jste nás přišli podpořit a taky pí Kotasové, p. Čepovi a p. Finsterlemu  za technickou podporu. 
Těšíme se na další setkávání v roce 2015  a přejeme Vám hodně zdraví a pohody !!! 
A nezapomeňte na naše motto, které jsme si vypůjčili od pana Wericha:
 
“Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít”.  
 
Spolek aktivních Zlatohoráků