Stezka odvahy 2016

23.10.2016 11:41

Již potřetí jsme poslední prázdninový pátek připravili populární “Stezku odvahy aneb odvážné loučení s prázdninami”. Je to jedna z největších akcí pro veřejnost, pořádaná našim Spolkem aktivních Zlatohoráků. Po velkých přípravách a úsilí všech, byl nachystán opět atraktivní okruh kolem kostela, hřbitova, vodárny a pod Rochusem.  Po trase bylo rozneseno desítky svíček v zavařovačkách a louče k osvětlení.  Už před setměním byli všichni na svých místech a těšili se až to vypukne  :-) . I přes dlouhé fronty proběhla v proluce registrace zájemců a zastavila se na neuvěřitelných 260 !, většinou dětí. S nezbytným doprovodem (někdy i hodně početným) odhadujeme celkem 500 – 600 účastníků. Místních i přespolních a dost i z Polska.  Frontu a čekání si všichni mohli zpříjemnit občerstvením nebo promítaným filmem. Bohužel bez fronty se to vyřešit nedá. Snad to všichni chápou. :-)

S první hvězdou na nočním nebi jsme na stezku, vstříc úkolům, ale i strašidelnější uličce hrůzy pouštěli první registrované.  Na celkem šesti stanovištích si mohli všichni plnit úkoly. Křik z uličky hrůzy a množství svítících náramků v cíli dokazovalo, že na obtížnější trasu se pustilo hodně nebojsů. Každý účastník dostal v cíli diplom, placku akce a strašidelný perníček.

Většina ohlasů byla pozitivních, v cíli panovalo nadšení, děti i dospělí odcházeli spokojeni. Dorazila i unavená strašidla a po důkladném občerstvení se ještě muselo vše sbalit a uklidit.  Akce podpořená krásným počasím se opět povedla a děkujeme všem za účast, respektování pravidel a slibujeme, že to příště ještě zase trošku vylepšíme...

Příští rok na konci prázdnin Vás opět všechny Spolek aktivních Zlatohoráků a všichni pomocníci čekají na již 4. Stezce odvahy.

 

Jiří Tománek

 

Akci připravili: Patrik Kmínek, Jiří Tománek, Daniela Strečková, Sylvie Sopčáková, Ludvík Husvéth, Denisa Jeřábková, Eliška Bulová, Jana Sviželová, Yvetta Peterková, Renáta Francová, Jan Hannig, Matěj Sekanina, Sylva Tománková ml., Mája Tomaštíková, Viktorie Šívrová, Jiří Máčal, Dominik Petroš, Petr Kamler, Anička Kamlerová, Miluška Willmannová, Karel Bula, Tomáš Dočekal, Jiří Dočekal, Otto Weiss, Tomáš Petržela, Honza Sopčák, Patrik Kmínek ml., Nikolas Niku, Georgios Albert, Marek Tomaštík, Hanka Kaňáková, Tomáš Husvéth, Čenda Petroš, Jana Němcová, Petr Mikel, Petr Galgánek, David Hejč, Sokrat Charalambidis,  Ilona Cikurasová.

Za podporu této akce děkujeme firmě Halen a za spolupráci panu Jiřímu Hastíkovi, městu Zlaté Hory a SMZH a.s.